LEKTOŘI

HANA URBANOVÁ

Výkonná ředitelka Fokus Praha

V neziskovém sektoru pracuji více než 15 let. Věnovala jsem se především oblasti rozvojové spolupráci, vzdělávání a v posledních letech sociálně-zdravotním službám. Pracovala jsem například v organizacích jako je ADRA, AFS Mezikulturní programy, jako lektorka jsem se podílela na evropském vzdělávacím programu Glen. V letech 2008–2010 jsem vedla misi Člověka v tísni v africké Namibii a poté několik let z pražské centrály zajišťovala podporu mezinárodním týmům v několika zemích, kde Člověk v tísni pracuje. Od roku 2016 působím jako výkonná ředitelka Fokusu Praha.

Spolupráce s inspirativními zahraničními partnery a dárci mě před zhruba 10 lety přesvědčila, že sledování dopadu veřejně prospěšných aktivit je potřebná a běžná věc, kterou „přece každá organizace musí dělat“. Až díky vstupu do českých sociálních služeb jsem si uvědomila, že dopad – ve smyslu udržitelné kvalitativní změny – je v českém prostředí slovo v podstatě neznámé, respektive různě dezinterpretované. Tak jsem se rozhodla se s tím něco dělat.

Vede u nás tyto kurzy: 
Strategický plán organizace

KAROLÍNA PUTTOVÁ

Projektová manažerka

V prostředí neziskových organizací se pohybuji bezmála patnáct let. Pracovala jsem jako sociální pracovnice, koordinátorka, projektová manažerka i ředitelka. Baví mě přes sofistikované koncepty docházet k jednoduchým každodenostem a propojovat lidi s projekty i mezi sebou. Od roku 2016 mi dělá radost i Nadační fond AutTalk, kde pracuji jako manažerka.

 
Vede u nás tyto kurzy: 
Patron/ka neziskové organizace

 

ČESTMÍR HORKÝ

Ředitel Nadačního fondu pomoci Karla Janečka

V branži sociální práce a neziskového sektoru působím 12 let. Šest let pracuji pro Karla Janečka na pozici ředitele Nadačního fondu pomoci.

Zajímají mě inovativní metody a nástroje, které z neziskovek dělají moderní a konkurenceschopné subjekty. Domnívám se, že neexistuje rozdíl mezi komerční firmou a neziskovou organizací v oblastech jako je management, efektivita procesů, tlak na výsledky, odpovědnost za řádné vedení účetnictví a cash-flow. S nadačním fondem jsem realizoval více jak 60 crowdfundingových kampaní pro jednotlivce i NGO.  V roce 2013 jsem založil společnost Aufori, jejímž hlavním tématem je pomoc lidem v chudobě a lidem ohroženým sociálním vyloučením. Zde se stále věnuji přímé práci prostřednictvím vedení kazuistických seminářů.

Organizacím rád pomůžu v oblastech vedení, strategie a při přípravě crowdfundingové kampaně.

 
Vede u nás tyto kurzy: 
Crowdfunding pro neziskové organizace

 

SIMONA BAGAROVÁ

Manažerka v sociální sféře

V managementu neziskových organizací a sociálních služeb se pohybuji patnáct let. Pod značkou simonab.cz už pátým rokem nabízím podporu projektům, které jsou na začátku a potřebují pomoc se startem a také projektům, které se ocitly ve slepé uličce a potřebují restart. Přednáším, pořádám workshopy, příležitostně spoluorganizuji konference. Sdílím otevřeně nejen svoje úspěchy, ale i pády. Ráda mluvím o zkušenostech z praxe a vždy mě zajímá, kdo na mých přednáškách je a proč.
 
Svojí práci stavím na přesvědčení, že neziskovka i firma mají stejné principy a potřebují především kvalitní management. A potvrzuje se mi, že právě ten je nejslabší stránkou většiny projektů. Ze zkušenosti vím, že problém není v nedostatku financí, ale v neefektivním řízení.
 
Vede u nás tyto kurzy: 
Jak nastartovat změny v organizaci
Jak správně uspořádat benefiční akci

 

HONZA DOLÍNEK

Výkonný ředitel EDUin

V posledních už více než dvaceti letech se účastním (jako člen, lektor, koordinátor, manažer, dobrovolník) rozvoje českých neziskových organizací v oblasti sociálních služeb, prevence kriminality, volnočasových a komunitních aktivit.

Pomáhám jim strategicky plánovat, zlepšovat jejich dovednosti a kompetence v oblasti řízení, fundraisingu, public relations, dobrovolnictví a v dalších souvisejících oblastech. Ve firemním prostředí konzultuji strategická rozhodnutí ve filantropii, firemním dobrovolnictví, ale také v širším kontextu společenské odpovědnosti. Příležitostně moderuji konference, kulaté stoly, facilituji týmové setkání.

Vede u nás tyto kurzy: 
Fundraising pro neziskové organizace 

TOMÁŠ FLIEGL

Projektový manažer

V prostředí médií se pohybuji přes 20 let. Od role regionálního redaktora přes šéfování nejčtenějšímu českému sportovnímu serveru jsem se posunul do pozice mediálního konzultanta a projektového manažera.

V posledních pěti letech jsem pomáhal strategickými radami startupům i zavedeným společnostem v neziskovém i komerčním sektoru. Nejen v oblasti komunikace, ale i v nastavení financí a organizační struktury.

Vede u nás tyto kurzy:
Jak pracovat s novináři

JAN KUBÁT 

PR konzultant

V oboru public relations se pohybuji déle než 13 let. Za svou dosavadní profesní kariéru jsem pracoval pro desítky klientů z různých odvětví byznysu. Začínal jsem jako každý mladý člověk na nejnižší pozici v komunikační agentuře. Prošel jsem si tak všemi úrovněmi, co tato profese nabízí a poslední roky pak úspěšně vedl středně velkou komunikační agenturu. Specializuji se na vytváření komunikačních PR strategií, budování kvalitních vztahů s médii a především to, o čem PR ve skutečnosti je – cílené ovlivňování veřejného mínění. Každá práce se dá dělat dobře i špatně, ale pokud chcete být prostřednictvím PR vidět, průměrnou prací dnes ničeho nedosáhnete. PR je běh na dlouhou trať a kdokoliv Vám slíbí něco jiného, rychle pryč. Pracovat s amatéry je příliš velký luxus.

Vede u nás tyto kurzy: 
Jak pracovat s novináři

DAGMAR MARTÍNKOVÁ

sociální pracovnice

Třicet jsem pracovala jako všeobecná sestra na všech úrovních péče o pacienta (intenzivní, akutní, následná i sociální péče). Po absolvování VŠ sociální práce se věnuji již 11 let této oblasti především v nastavení sociální práce ve zdravotnických zařízeních. Působila jsem v ÚVN Praha, nyní nastavuji proces sociální práce v Nemocnici Na Homolce v Praze. Dlouhodobě působím jako lektor certifikovaných kurzů péče o seniory, pomaturitního specializačního kurzu Komunitní péče. Podílím se na přípravě standardů kvality sociálních služeb v domovech pro seniory. V poslední době se snažím prosazovat koncept paliativní péče ve zdravotnických zařízeních a jsem lektorem vzdělávacího kurzu Centra paliativní péče Elnec. V rámci systémových změn jsem se podílela na kolokviích kulatých stolů příslušných rezortů.

Vede u nás tyto kurzy: 
Sociální práce ve zdravotnictví ve 21. století

Napsali o nás:

„Na míru sestavený kurz, který organizaci zaručeně posune. Kolik do toho dáte, tolik dostanete.“

Petra Hamplová, Centrum pro rodinu Sluníčko

„Vynikající školení od začátku do konce a lektoři odborníci. Užitečné informace aplikovatelné do praxe“

Zuzana Šlúchová, Naděje Zlín

„Skvělý formát, kde je prostor pro diskuzi a sdílení zkušeností mezi účastníky.“

Hana Urbanová, Fokus Praha

Přečtěte si na našem blogu:

NAMASTE CARE

NAMASTE CARE

Od července letošního roku věnujeme veškerou energii projektu Namaste care. Metodika vytvořená primárně pro aktivizaci pacientů s pokročilou demencí se pro nás stala nástrojem, jak posilovat a rozvíjet kompetence týmu v domovech pro...

NENÁVIDÍM EXCEL!

NENÁVIDÍM EXCEL!

Věta, kterou jsem slyšela mnohokrát a mnohokrát jsem jí sama řekla. Kdysi mi někdo řekl, že excel je jeden z nejpodceňovanějších programů. Nevím jestli to je pravda, já jsem při setkání s ním měla spíš pocit, že já se přeceňuji. Nikdy...

FUNDRAISINGOVÉ DESATERO

FUNDRAISINGOVÉ DESATERO

Celé léto probíhá naše LETNÍ FUNDRAISINGOVÁ AKADEMIE. Proč? Protože vám chceme pomoci připravit se na září, kdy půjdete oslovovat své potenciální partnery. Deset jednoduchý tipů, které nic nestojí a 100% fungují. Tady jsou ty červencové....

Kontaktujte nás

Telefon: +420 777 584 026
E-mail: simona@simonab.cz

Přidejte se k nám na sítích:

Důležité stránky

WORKSHOPY
O NÁS
LEKTOŘI
BLOG

O webu

Partneři
Zásady ochrany osobních údajů
Obchodní podmínky
Designed by DuCLAIR

Provozovatel

SB-C, z.s.
Wuchterlova 362/11
160 00 Praha 6

Share This