Většina neziskovek si myslí, že jejich problémem je nedostatek peněz a to, že jsou málo vidět. Ne že by to bez peněz a bez PR šlo, ale dáme ruku do ohně za to, že to není problém číslo jedna u 99 % organizací.

Problém číslo jedna je v managementu a tedy ve způsobu, jak své lidi, peníze a komunikaci řídíte. Nebo spíš neřídíte, protože organizace často řídí spíš své projekty, než svůj tým. Nemají na to totiž čas.

Je zajímavé vidět, jak velké rozdíly panují mezi firmami a neziskovkami. Firmy mají HR oddělení, sofistikované přístupy na řízení týmů i řadu benefitů. Neziskovky většinou nemají nic z toho, ale mají lidi, kteří jsou hluboce přesvědčeni o smyslu své práce a to znamená, že co se řízení týmu týče, mají 80 % práce hotovo už jen díky téhle skutečnosti. Zbývajících 20 % je v rukou schopného leadera, který umí s potenciálem svého týmu pracovat.

Leader je člověk, který má vnitřní sebejistotu, jasnou vizi o směřování organizace a schopnost motivovat své lidi k jejímu naplňování. Aby tahle energie v organizaci byla, musí jí leader vědomě pěstovat a rozvíjet. Na to často nezbývá čas, protože ho zcela pohltí administrativa, proúčtovávání grantů a další procesy. Je to škoda, protože organizace pak neroste tak, jak by mohla.

Jako bychom to slyšeli: „No, to je všechno hezký, ale my bohužel nemáme čas.“ V tom případě držíme palce a uvidíme se třeba později. Pro ty, kteří už vědí, že bez zastavení se nedá rozběhnout a už vůbec ne sám sebe předběhnout, máme workshop – SPOKOJENÝ LEADER.

Slovo spokojený znamená pro každého něco jiného, ale pravděpodobně v něm je u každého z nás obsaženo i slovo klid a rovnováha. A to se nestane samo od sebe a rozhodně to samo od sebe dlouhodobě nevydrží. Všechno je proces a všechno vyžaduje určitou péči a pozornost. Jak přesně péči sám sobě dávat vás naučí Gábina a Karolína. Koučky a lektorky se zkušeností z byznysu i nezisku. Ženy, které říkají :

„Neziskovky neumí určovat priority, protože všechno je dobrý a důležitý, hlavně pomoci klientovi.“

„Kdyby neziskovky věnovaly stejnou péči sobě, jako věnují svým projektům, fungovalo by to skvěle.“

Když už nemáte HR oddělení, pět asistentek ani pasivní příjmy, díky kterým by váš účet jen kvetl, musíte se odrazit od něčeho jiného. Od vědomí, že máte motivované lidi přesvědčené o smyslu jejich práce a tedy ten nejzdravější možný základ, který vám lecjaká korporace může závidět. Investujte čas a energii do toho, aby se z vašich 80 % stalo 100 %. V ten moment se skokově zlepší jak váš fundraising, tak vaše komunikace i vnímání veřejností. Jsou to spojené nádoby, a i tady platí, jaký je leader, taková je organizace.

A právě proto máme tři kmenové workshopy Spokojený leader, Úspěšný fundraising, Srozumitelná komunikace. Tři pilíře fungujícího managementu a tři cesty k fungující organizaci.

PŘIHLASTE SE NA NĚKTERÝ Z KURZŮ JEŠTĚ DNES

ÚSPĚŠNÝ FUNDRAISING

Pro všechny, kteří chtějí víc peněz na své projekty.

SPOKOJENÝ LEADER

Pomůžeme vám najít vnitřní sebejistotu, jasnou vizi o směřování organizace a schopnost motivovat své lidi k jejímu naplňování.

SROZUMITELNÁ KOMUNIKACE

Pro všechny, kteří chtějí, aby se o jejich organizaci mluvilo.

Share This